دوسالانه داستان کوتاه نارنج

فراخوان هفتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج

به گزارش پایگاه رسمی دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج، طی مراسمی با حضور هنرمندان، علاقه‌مندان، دکتر رضایی نماینده جهرم و رییس کمسیون عمران، مهندس شفیعیان سرپرست فرمانداری ویژه جهرم و دیگر مسئولین شهرستان از پوستر و فراخوان هفتمین «دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج» رونمایی و این دوسالانه، رسما کار خود را آغاز کرد.

دبیر این دوسالانه با بیان اینکه مهمترین ویژگی دوسالانه‌ی نارنج مستقل بودن و سلامت برگزاری آن است گفت: خوشبختانه نگاه کاملا حرفه‌ای به این دوسالانه وجود دارد و امیدواریم بتوانیم با همکاری همه‌ی علاقه‌مندان آن را با بهترین کیفیت برگزار کنیم.

«محمد بادپر» با اشاره به اینکه این دوسالانه از سال ۱۳۸۶  تاکنون در حال برگزاری است افزود: این دوره نیز مانند دوره‎های قبل؛ «کارگاه داستان باران»، «انجمن اهل قلم شهرستان جهرم» و موسسه‌ی فرهنگی هنری نارنج با همکاری «اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس» و «اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم» و مجموعه‌ی مدیریتی شهرستان جهرم برگزار خواهد شد.

بادپر اضافه کرد: موضوع جشنواره نارنج آزاد می‌باشد و هر شخص در سراسر دنیا می‌تواند  تا آخر شهریورماه دو اثر که حداکثر ۴۰۰۰ کلمه باشد از طریق ایمیل جشنواره به نشانی  dastannaranj@gmail.com و یا از قسمت ارسال اثر سایت رسمی جشنواره به آدرس www.dastannaranj.ir ارسال کند.

وی با اشاره به اینکه متن کامل فراخوان در سایت جشنواره موجود می‌باشد و علاقه‌مندان لازم است ابتدا متن فراخوان را به دقت مطالعه و سپس نسبت به ارسال اثر اقدام کنند افزود همه‌ی فارسی‌زبانان دنیا می‌توانند در این دوسالانه شرکت کنند.

وی عنوان کرد: این دوسالانه که اختتامیه‌ی آن در آذرماه برگزار می‌شود با استقبال بسیار خوب از سوی نویسندگان فارسی زبان رو به رو بوده است به طوری‌که در ششمین دوره‌ی این دوسالانه که اختتامیه آن در ۳۰ آذر ۹۶ برگزار شد بالغ بر ۱۴۰۰ اثر توسط دبیرخانه‌ی این جایزه ادبی دریافت شد.

گفتنی است داوری شش دوره‌ی گذشته این جایزه ادبی را چهره‌های شاخص ادبیات داستانی ایران نظیر؛ «ابوتراب خسروی»، «محمد کشاورز»، «احمد اکبر‌پور»، «حسن محمودی»، «احمد آرام»، «عباس عبدی»، «بها‌الدین مرشدی»، «ندا کاووسی‌فر»، «غلامحسین دهقان»، «بابک طیبی» محمد حسینی و فرشته احمدی انجام داده‌اند.